Bakan Yerlikaya, mesajında şu ifadelere yer verdi:Biz onu hep Mağusa Limanı türküsünü söyleyen öğretmen kızımız olarak hatırlayacağız.Mesleğine aşık bir öğretmendi Aybüke Yalçın. Binlerce öğretmenimiz gibi. Ama bundan 7 yıl önce Batman Kozluk’ta hain teröristlerce şehit edildi. Daha 22’sindeyi. Hainler Aybüke öğretmenimizi hem hayattan hem de çok sevdiği meslekten kopardı.Kalbimizde yaşamaya devam edecek ve aziz hatırası asla unutulmayacak🇹🇷Şehit öğretmenimiz Aybüke Yalçın’a Allah’tan rahmet diliyorum, makamı âli olsun.
![Bakan Yerlikaya, Aybüke Yalçın'ı ölümünün 7. yılında andı Bakan Yerlikaya, Aybüke Yalçın'ı ölümünün 7. yılında andı](https://haberizmir.org/wp-content/uploads/2024/06/bakan-yerlikaya-aybuke-yalcini-olumunun-7.-yilinda-andi.jpg)
Bir yanıt yazın