Girlevik köyünde 12 seçmen, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri için sandık başına gitti. Köy okulunda kurulan sandıkta oylarını kullanan seçmenler, 2 adayın yarıştığı muhtarlık seçimi için oy kullandı.12 oydan 6 oy Edanur Akbaş, 6 oy da Rukiye Tutan aldı. Oylar eşit çıkınca muhtar çekilen kura sonucu belirlendi. Sandık başkanınca belirlenen tarafsız bir kişi tarafından çekilen kurada adı çıkan Edanur Akbaş, Girlevik köyünün yeni muhtarı oldu.
![Erzincan’da iki adayın olduğu seçimde oylar eşit çıkınca muhtar kura ile belirlendi Erzincan’da iki adayın olduğu seçimde oylar eşit çıkınca muhtar kura ile belirlendi](https://haberizmir.org/wp-content/uploads/2024/04/erzincane28099da-iki-adayin-oldugu-secimde-oylar-esit-cikinca-muhtar-kura-ile-belirlendi.jpg)
Bir yanıt yazın