Necmettin Erbakan Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi Seramik Bölümü Öğretim Görevlisi Ekrem Coşkun, savaşların neden olduğu yıkıma ve vahşete dikkati çekmek ve gelecek nesillere hatırlatmayı amaçlıyor. Savaşlardan etkilenen sanatçı, 10 yıl önce başladığı çalışmayla, savaştan geriye kalan yıkımı ve insanlar üzerinde bıraktığı kötü etkileri aktarıyor. Filistinli kız çocuğunun doğum günü pastasını da tasvir eden bir eser ortaya çıkaran Coşkun, eseriyle ulusal ve uluslararası sergilerde ödül aldığını söyledi.Duyduklarımızı okuduklarımızı ve gördüklerimizi neden yanlış anlarız?Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi, Pladis ve GODIVA Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, yeni yazısında Roger Kreuz’un ‘İletişim Kazaları’ isimli kitabını ele aldı. İletişim problemlerinin temel unsurlarını tek tek anlatan Murat Ülker, Vücudumuzun ve zihnimizin çalışma biçimi iletişim sürecini etkiler. Bazı yanlış anlama nedenleri duyusaldır ve duyu organlarımızın çalışma biçiminin bir sonucudur. Bazıları algısaldır, zihnimizin gördüklerimizi ve duyduklarımızı yorumlama şekillerinden kaynaklanır. Bazı iletişimsel problemlerin ise bilişsel bir temeli vardır, hafıza ve düşünceye bağlıdır" ifadelerini kullandı.
![Savaş kalıntılarını esere dönüştürüyor | Kültür Sanat Haberleri Savaş kalıntılarını esere dönüştürüyor | Kültür Sanat Haberleri](https://haberizmir.org/wp-content/uploads/2024/06/savas-kalintilarini-esere-donusturuyor-kultur-sanat-haberleri.jpg)
Bir yanıt yazın